Elektrische voertuigen
Van bagagetrekker en schaarlift tot cateringbusje en hotelshuttle


We willen veel minder CO₂ uitstoten. Ons doel is om in 2030 ongeveer 90% minder CO2-uitstoot te hebben ten opzichte van 2019. Dit gaat over dingen die we zelf als luchthaven doen, zoals het verwarmen en koelen van onze gebouwen, verlichting, bussen die reizigers vervoeren en bagagekarren die jouw koffers rondrijden. In 2050 willen we dat deze activiteiten helemaal geen uitstoot meer veroorzaken.
Een belangrijk deel hiervan is het verduurzamen van het werk op de grond. Denk aan bouwwerkzaamheden, bagageafhandeling en voorzieningen voor vliegtuigen op het platform, bijvoorbeeld stroom en frisse lucht. Samen met andere partijen in de luchtvaart willen we dat al deze werkzaamheden in 2030 zonder uitstoot gebeuren. Daarom faciliteren we partners om over te stappen op uitstootvrije middelen.
Ook kijken we naar afval en materialen die we gebruiken in de bouw en in de dagelijkse operatie. Uiteindelijk willen we in 2050 circulaire luchthavens bereiken in lijn met het Nationale programma Circulaire economie van de Nederlandse Overheid. Dat betekent dat we zo veel mogelijk materialen en spullen hergebruiken en bijna niets meer verspillen.
Of we deze doelen halen? Daar werken elke dag veel mensen hard aan. We nemen steeds meer maatregelen om stap voor stap dichter bij deze doelen te komen.
Van bagagetrekker en schaarlift tot cateringbusje en hotelshuttle

De elektrische bussen zijn schoner en ook nog eens heel stil

Stilstaande vliegtuigen gaan aan de stekker

Waar je op Schiphol ook je telefoon oplaadt, je gebruikt altijd en overal Hollandse windenergie

Op steeds meer daken liggen zonnepanelen, onder meer bij P3, de garage voor langparkeren

Koelen en verwarmen met bodemenergie in plaats van gas

We nemen tal van maatregelen om zuiniger met energie om te gaan

Op de luchthaven zie je nu al mooie voorbeelden van circulaire en energiepositieve gebouwen

Ze zitten niet anders maar ze zijn wel anders gemaakt

Digitale borden met reizigersinformatie kopen we op een andere manier in

Schiphol wil koploper verduurzamen zijn. Daarom geven we ruimte aan innovaties

Elk jaar wordt meer afval gerecycled

Vliegtuigen duurzamer van en naar de baan

Onze luchthavens zijn net-zero voor eigen activiteiten

Kwetsbaar voor klimaatverandering door ligging in polder en 4 m onder zeeniveau
